Münih Legoland Turu

Almanya’da çocukların vazgeçilmez oyuncak araçlarından olan Legolar Münih Legoland Turu aktivitesinde sizleri bekliyor. Legoland Münih ya da resmi adıyla Legoland Deutschland Resort, Almanya’nın güneyinde Münih ile Stuttgart şehirlerinin arasında Günzburg’da bulunuyor. Bu park, temalı eğlence parklarının tek açık havalı olanıdır.

Park her yaştan çocuklara hitap ediyor. Size hitap eden aktiviteler de bulunuyor. İple kule tırmanma, su savaşları ve kayıklara binme gibi etkinliklere katılabilirsiniz. Anlatmaya Legoland Münih’in tarihçesi ile başlıyoruz, sırasıyla bölümlerine, ulaşım konusuna değinip Münih Legoland Turu bölümünde online bilet alma konusuyla ilgili bilgiler vereceğiz. Dilerseniz doğrudan aşağıda yer alan bilet bölümüne inebilirsiniz.

Legoland Münih Tarihçesi

Danimarkalı parlak ve ilginç fikirli tasarımcılar tarafından ortaya çıkarılan Legolar, kısa sürede milyonlarca çocuğun oyuncağı oldular. “Yaşamı öğrenmek ve geliştirmek” sloganıyla yola çıkan lego üreticileri ilk temalı parklarını Danimarka’da açtılar. Daha sonra sırasıyla İngiltere ve ABD’de birer eğlence parkı açtılar. 2002 yılında açılan Legoland Münih bu parkların dördüncüsüdür. Park, Merlin Entertainments Group‘un bir parçasıdır.

Legoland Münih’in Bölümleri

2 ile 15 yaş arası çocuklar için ve çocuk ruhunu kaybetmek istmeyenler için 🙂 dizayn edilen Legoland Münih 12 saatlik bir eğlence ve unutulmaz anlar yaşatıyor.

Park içinde sizi ve çocuk/çocuklarınızı 40’dan fazla nefes kesici gezinti, oyun, gösteri ve şov bekliyor. Park alanı 7 bölüme ayrılmış. Her bölümde farklı yaş gruplarına hitap eden farklı aktiviteler bulunuyor. Başlamadan sizlerle ufak bir Münih Legoland haritası paylaşmak istiyoruz:

Legoland Deutschland Resort, Münih - Harita

Legoland Deutschland Resort, Münih – Harita

Giriş Bölümü: Bilet gişelerinin bulunduğu bölümdür, özellikle turizm sezonunda çok yoğun olduğundan Münih Legoland Turu biletinizi önceden internetten almanızı öneriyoruz. Bilgi alma masaları ve eşyalarınızı bırakabileceğiniz kilitli dolaplar bulunuyor. Diğer bölümler ise aşağıdaki gibidir:

Mini Land: Parkın tam merkezine kurulan bölümdür. Küçük yaşta çocuklara hitap ediyor. Mini Land ile Lego City etrafında tur atan mini bir tren bulunuyor. Bu bölümde dünyanın çeşitli yerlerindeki mekanların Legolarla yapılmış mini maketlerini bulabilirsiniz. Allianz Arena stadyumu, aslına uygun ve dünyadaki en lego dizaynıdır. Bununla birlikte Berlin Reicstagla birlikte kendi ülkenizdeki binalardan da örnekler bulabilirsiniz. Star Wars filminin ünlü sahnelerinin canlandırıldığı lego modelleri bulunuyor.

Allianz Arena stadyumu - Mini Land, Legoland Deutschland Resort, Münih, Almanya.

Allianz Arena stadyumu – Mini Land, Legoland Deutschland Resort, Münih, Almanya.

Lego City: Parkın cazibe merkezidir. Kentsel yaşamı simgeleyen fabrikalar, liman, otoyollar, kentsel yerleşimlerde dolaşan arabalar, uçaklar ve vinçlerle doludur. Power builder ile fantastik yolculuk yapıyorsunuz. Bu alanda lego fabrikasını ziyaret edip, lego tuğlaların nasıl yapıldığını öğreniyorsunuz. Hatıra tuğla alabiliyorsunuz. Bu alanda, deniz uçağına binebiliyorsunuz. Çocuklarınız Hyundai legoland Sürücü kursundan ilk ehliyetlerini alıp, elektrikli araba sürebiliyorlar.

Legoland Münih Turu - Legoland Deutschland Resort

Legoland Münih’te çocuklarınızla birlikte çok güzel zaman geçirebilirsiniz.

Knight’s Kingdom: Bir kraliyet kalesini ziyaret ediyorsunuz. Kaleye asma köprüden giriyorsunuz. Ejderha treni ve korku trenleri bulunuyor. Hızlı trenler korkanlar için üç aşamalı hızda bulunuyor.

Legoland Münih Turu - Knight’s Kingdom

Münih Legoland Turu – Knight’s Kingdom

Legoland Münih Turu - Legoland Deutschland Resort

Imagination: Çocukların kas güçlerini keşfettikleri bölümdür. Polis olarak hırsız kovalama, inşaat yapma ve iple kendini yukarı çekme aktiviteleri bulunuyor. Çocuklarınız havada gezen trene binerken siz de gözlem kulesinden bütün parkı izleyebilirsiniz.

Legoland Münih Turu - Legoland Deutschland Resort

Legoland Almanya Aktiviteleri

Adventure Land: Parkın bu bölgesi vahşi orman tarzı dizayn edilmiştir. Çalılar ve ağaçlarla alanda; vahşi hayvanlar, muhteşem yaratıklar, çadırlar ve bambu kulübeleri bulunuyor. Dev kafatası içindeki mağarada tekneyle gezebiliyorsunuz. Küçük çocuklar için raylı otomobillerle safari turuna katılabilirsiniz.

Pirates Land: Su savaşlarının yapıldığı alandır. Çocuklar onarlı gruplar halinde gölde bulunan korsan gemilerine biniyorlar. Ellerindeki su tabancalarıyla düşman gemilerine ateş açıyorlar.

Legoland Pirates Land

Legoland Pirates Land

Lego –X-Treme: 18 metre yüksekte hareket eden hızlı treni var. Bunun yanında geniş bir havuz içinde su jeti bulunuyor. Pervaneli dört jet dairesel hareket içinde dönerken etraftaki izleyicileri ıslatmaya çalışıyorlar. Bu arada siz de onları ıslatmaya çalışıyorsunuz.

Legoland Almanya'da Aktiviteler

Legoland Almanya’da Aktiviteler

Ninjago Park Alanı: Yeni açılan bu alanda Ninja karakterlerini, yaşadıkları mekanları gezebilirsiniz. Çocuklarınız zıp zıplarla eğlenceli vakitler geçirip, Ninja filmleri izleyebilirler. Cole’un tırmanma duvarında güçlerini ve yeteneklerini keşfedebilirler. Jay’in reaksiyon oyunlarında hızlarını ölçebilirler.

Konaklama Alanı: Geceyi legoland münih alanında geçirmek isteyenler için 1+1 villalar ile çadırlar bulunuyor. Ayrıca birçok bölümde tuvaletler ve bebekler için alt değiştirme kabinleri bulunuyor. Su içmeniz ve şişelerinizi doldurmanız için su bölümleri bulunuyor.

Legoland Münih’e Ulaşım

Eğlence parkına en hızlı ve sorunsuz ulaşım trenle sağlanıyor. Arabanızla da gidebilirsiniz. Park konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Trenle seyahat edecekseniz Münih tren garından bilet alabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus her vagon farklı istasyonlarla sınırlıdır. Bu nedenle 1 nolu vagona binmeyi unutmayın. Yolculuğunuz 1,5 saat sürüyor. Günzburg’da inip, istasyon dışındakı Legoland Lünih servis otobüslerine biniyorsunuz. Münih tren bileti kullandığınız için ücretsiz olarak bu servis hizmetinden yararlanıyorsunuz.

Yakındaki havaalanları ise şöyle: Stuttgart Havaalanı (1 saat uzaklıkta), Münih Havaalanı (1.5 saat uzaklıkta), Memmingen Havaalanı (45 dakika uzaklıkta).

Münih Legoland Turu & Bileti

Münih’te yer alan Legoland Deutschland Resort-Münih, turizm sezonunda oldukça yoğun bir yer önceden rezervasyon yapmadan gitmeniz durumunda Münih Legoland Turu için bilet bulamayarak geri dönmeniz ya da eğlenmek için ayırdığınız zamanın önemli bir bölümünü Legoland Bilet kuyruğunda geçirmeniz oldukça olası. Bu nedenle Münih Legoland Turu için rezervasyonunuzu kesinlikle önceden yapmanızı öneriyoruz.

Legoland Münih Giriş Bileti (Tıklayınız-1) ya da (Tıklayınız-2): Legoland biletleri gişeler ve internet üzerinde Legoland’ın kapasitesine bağlı olarak dağıtılıyor. Münih’te yer alan Legoland Deutschland Resort’a giriş yapıp aktivitelere katılmak için Tiqets sitesini ya da Getyour Guide sitesini öneriyoruz. Ziyaretiniz tarihinizden en erken 1 hafta önce online biletinizi ayarlamanızı öneriyoruz. Aksi taktirde Legoland Münih biletinizi daha yüksek ücretlere almak durumunda kalabiliyorsunuz.

  • Bu bilet kapsamında;
  • Legoland gişelerinde bilet kuyruğunda beklemeden çıktısını alarak yada telefonunuzu okutarak Legoland Münih Turu’nuzu gerçekleştirebiliyorsunuz,
  • Yazımızın ilgili bölümlerinde anlattığımız üzere 56 milyondan fazla Lego kullanılarak yapılan 55’den fazla aktiviteye katılabilirsiniz.

Bu yazımızda Münih Legoland’ın tarihçesi, bölümleri, düzenlenen aktiviteler gibi konularda bilgiler verdik. Bunlara ilave olarak Münih Legoland Turu, Münih Legoland giriş seçenekleri gibi konularda önerilerde bulunduk. Ziyaret önerilerinizi ve fotoğraflarınızı bekliyoruz.

Videolar
Yorumlar
5 yıldız
100%
4 yıldız
0%
3 yıldız
0%
2 yıldız
0%
1 yıldız
0%
1 - 4 kayıttan 4 yorum gösteriliyor.
Yakındaki Yerler

Önerilecek herhangi bir sonuç bulunamadı.