Floransa Kalkışlı Günübirlik Pisa Kulesi Turu

Fiyat: 36.00 Euro
Süre: 5.5 Saat
Hızlı Giriş
Mobil Bilet
 Satıcı: Tiqets
BİLET BUL

Floransa’nın merkezinden başlatılan bu günlük tur ile Pisa kulesine, şehrin duvarlarına, anıtsal girişine ve UNESCO Dünya Mirası Listesi tarafından korumaya alınmış Mucizeler Meydanı’na doğru uzun bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Elbette buraya kadar gelmişken kulenin basamaklarını tırmanma fırsatını da kaçırmak istemeyeceksiniz.

Konu kuleler ve şöhret olduğunda dünyada hiçbir kule Pisa Kulesi’nin eline su dökemez ve bu 5 saatlik tur sırasında Pisa Kulesi’nin 296 basamağını tırmanma ve Pisa şehrine tepeden bakma imkanı yakalayacaksınız.

Tur rehberiniz sayesinde Mucizeler Meydanı ve içindeki katedral ve vaftizhane hakkında ayrıntılı bilgi edineceksiniz. Orta çağ döneminden kalma bu görkemli yapıların nasıl zenginlik ve gücün simgesi olduklarını öğreneceksiniz. Katedralin cephesinde yer alan ve kimilerinin çok korkunç olduğu canavar şeklindeki heykellerin güzelliği karşısında donup, kalacaksınız.

Elbette Floransa’ya gelip, Pisa kulesini görmeden gitmek olmaz. 1174 yılında inşaatına başlanan bu 56 metrelik kulenin yapımı tam 200 yıl sürmüş. Kulenin eğilmeye başlaması ise çok uzun sürmemiş hatta inşaat çalışmaları sıklıkla bu yüzden sekteye uğramış.

Kulenin üstündeki çan bölmesi ise 1372 yılında tamamlanmış. Kulenin hemen yanında bulunan katedral için çan kulesi görevi gören bu yapı Roma mimarisinin de başyapıtlarından birisi olarak kabul ediliyor.

Kulenin en üst noktasından şehre kuş bakışı bir açıyla bakacak ve İtalya’nın yetiştirdiği en ünlü bilim insanlarından birisi olan Galileo Galilei’nin şehrini farklı bir açıyla deneyimleyeceksiniz.

Eğim kesinlikle başınızı döndürecek ve elbette kuleyi itmeye çalışacağınız, o olmazsa olmaz fotoğrafı çekmek için bolca vaktiniz olacak.

Bilet Özellikleri

  • Dünya’daki en önemli kulelerden birisi olan Pisa Kulesinin 296 basamağını çıkmaya hazır mısınız? Eğik olmasının yanı sıra bu yedi katlı çan kulesi Dünya mimarisinin en önemli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor.
  • 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan bu kule ile orta çağa doğru bir yolculuk yapacaksınız. Katedralin etrafındaki meydan o kadar nefes kesici bir güzelliğe sahip ki ismini Mucizeler Meydanı koymuşlar.
  • İtalya’nın orta çağ sanatı ve mimarisinin baş yapıtlarından biri olan görkemli katedral sizi biraz yoracak. Ancak siyah ve beyaz mermerlerin muhteşem görünümü, yaldızlı tavan ve eşsiz oymaları sizi büyüleyecek.
Videolar
Yorumlar
5 yıldız
100%
4 yıldız
0%
3 yıldız
0%
2 yıldız
0%
1 yıldız
0%
1 - 2 kayıttan 2 yorum gösteriliyor.
Yakındaki Yerler
Luxury Outlet Alışveriş Merkezi
Giriş:
€10.00
Floransa 0 km
Floransa’daki Montelungo Meydanı’ndan sizi alacak olan araç ile çıkacağınız bu turda tek derdiniz alışveriş i […]
Floransa Kalkışlı Tam Gün Toskana Turu
Giriş:
€79.00
Floransa 0.03 km
Tur sonunda Toskana'da geçireceğiniz bu bir günün, bölgenin tadını çıkartmak için yeterli olmadığını göreceks […]
Floransa Otobüs Turu
Giriş:
€23.00
Floransa 0.53 km
Bu otobüs turları ile tüm şehri kolayca gezebiliyorsunuz. Floransa Katedrali'nden birçok müzeye kadar her yer […]
Floransa Kalkışlı: Montalcino, Pienza ve Montep...
Giriş:
€68.00
Floransa 0.69 km
Floransa'dan kalkan bu tam günlük tur Floransa Şarap Turu ile Toskana'nın en ünlü şaraphanelerinden bazıların […]
Santa Maria Novella Bazilikası Video Turu
Giriş:
€16.00
Floransa 0.71 km
Bazilikayı gezerken 15. yüzyıldan kalma freskleri görecek ve orta çağ ile Rönesans dönemine ait birçok sanat […]
Medici Şapeli
Giriş:
€15.00
Floransa 0.82 km
Medici Şapeli 16. ve 17. yüzyıldan kalma Floransa'daki en önemli iki yapıdır. Michelangelo'nun büyülü dokunuş […]
San Lorenzo Bazilikası
Giriş:
€8.00
Floransa 0.86 km
Şehir duvarlarının dışında kalan San Lorenzo Bazilikası M.S. 393 yılında kutsanmış. Piskoposluk, Santa Repara […]