Roma'dan Floransa'ya Tren Bileti Nasıl Alınır?

1
0

Roma’dan Floransa’ya tren biletleri çok çeşitli olup normal tren ve de hızlı tren (Frecciarossa) seçenekleri bulunmaktadır.

Roma’dan Floransa’ya genellikle Tren Italia ve Italo firmaları hizmet vermekte olup; gün içerisinde 5 dk ile 15 dk arasında bir sefer bulunmaktadır. Roma’dan hareket noktası Roma Termini varış noktası ise Floransa’nın Santa Maria Novella tren istasyonu ve Campo di Marte tren istasyonudur. Floransa’da varış istasyonu olarak Santa Maria Novella istasyonunu öneriyoruz. Çünkü başta Uffizi Galerisi olmak üzere Floransa’da gezip görülecek yerlere oldukça yakın konumdadır.

Tren bileti fiyatları ise trenin türüne (hızlı tren ya da normal tren) değişmekte olup 20 Euro – 50 Euro arasında değişmektedir. En hızlı tren araçla 280 km’de katedilecek yolu ortalama 1 saat 15 dakikada alırken; en yavaş tren hattının süresi 4 saat 30 dakika civarındadır.

Roma’dan Floransa’ya tüm tren firmalarının seferlerini sorgulamak için Omio sitesini (Tıklayınız) kullanabilirsiniz. Bütçeniz ve zamanınız çerçevesinde seçim yapabilirsiniz.

Showing 0 results
Cevabınız
Bu alanları doldurarak misafir olarak gönderim yapın veya hesabınız varsa oturum açın
İsim*
E-posta*
Web Site (Zorunlu Değildir)