Venedik'ten Paris'e Tren Seferleri

0
0

Venedik’ten Paris’e tren seferleri genellikle iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. İlk olarak, “Thello” adlı gece treniyle direkt bir seyahat mümkündür. Bu seferlerde, trenler Venedik’ten hareket eder ve Paris’e varır. Seyahat süresi ortalama 14 saat sürer ve trenin hareket saati genellikle 19:15’tir. Venedik’e varış saati ise 09:40’tır. Tren bileti fiyatı bir yatak için 29 Euro’dan başlar.

İkinci olarak, tren ile seyahat etmek isteyenler için bir aktarmalı seçenek de bulunmaktadır. Bu seferlerde, yolcuların öncelikle Venedik’ten Milano’ya “Trenitalia Frecciarossa” veya “Italo” treniyle seyahat etmeleri gerekmektedir. Bu yolculuk süresi 2 saat 15 dakika sürer. Daha sonra Milano’dan Paris’e, TGV INOUI OUIGO treni ile seyahat edilir ve bu yolculuk süresi yedi saat sürer. Dolayısıyla, aktarmalı tren yolculuğu toplamda yaklaşık 10 saat sürer. Günlük olarak dört tren bağlantısı bulunmakta ve Venedik’ten Paris’e hızlı tren ile bilet fiyatı 49 Euro’dan başlamaktadır.

Güncel Venedik – Paris tren seferlerini karşılaştırmak için Omio’nun Venedik – Paris sayfasını (Tıklayınız) kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.

Diğer Alternatiflerle Karşılaştırma

Karşılaştırma yapmak gerekirse, otobüs ile seyahat süresi ortalama olarak 17 saat sürer. Ancak bazı otobüsler sizi gideceğiniz yere 16 saat içinde ulaştırabilir. Her gün Venedik – Paris arası ulaşım sağlayan 5 otobüsten 2 tanesi direkt otobüstür.

Uçak ile seyahat ise genellikle en hızlı seçenektir. Uçak yolculuğu süresi yaklaşık 1 saat 50 dakika sürer ve bilet fiyatı 56 Euro’dan başlamaktadır. Bu bilgilere dayanarak, tren seferlerinin genellikle otobüs seferlerinden daha hızlı olduğunu, ancak uçak seferlerinin hem tren hem de otobüs seferlerinden daha hızlı ve genellikle daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Showing 0 results
Cevabınız
Bu alanları doldurarak misafir olarak gönderim yapın veya hesabınız varsa oturum açın
İsim*
E-posta*
Web Site (Zorunlu Değildir)