Dubai Akvaryumu

Bu yazımızda Dubai Akvaryumu ziyaretinize ilişkin olarak akvaryumun yapısı, görmeniz gerekenler, ideal ziyaret saatleri ve Dubai Akvaryum’u bileti, Dubai Akvaryumu online bilet türleri gibi konularda sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Gezegenimizin belki de en ilginç ve şaşırtıcı yerlerinden biri Dubai Akvaryumu‘dur. Bu nedenle Dubai’ye konuk olanların mutlaka ziyaret etmeleri gereken yerlerin başında yer alır. Akvaryum, Ortadoğu’nun en büyük ve belki de en lüks eğlence merkezlerinden olan, Dubai Mall’da yer alıyor. Akvaryumun, hacmi ise tam olarak 10 milyon litredir.

Devasa Akvaryumdaki Tünel

Akvaryumun altından geçmekte olan bir tünel vardır. Buraya gelen konuklar, akvaryum hakkında bilgi veren kişiler sayesinde, rahat olacaklardır. Bu nedenle yapılan ziyaretler son derece bilgilendirici olabiliyor. Hatta gelen konuklardan; çocuklara, öğrencilere ve diğer kişilere farklı bilgilendirici eğitim programı sunuluyor. Akvaryumda çok fazla çeşitte renkli balık bulunuyor. Bununla beraber, akvaryumda en dikkat çeken detay, köpek balığının olduğu merkezi tanka sahip olması denilebilir.

Akvaryuma bakış ekranları ise şaşırtıcı derecede, geniş ve yüksektir. Genişlik ölçüsü 33 metreyken, yüksekliği ise 8,5 metredir. Burada bulunan deniz hayatını sadece bu ekranlar sayesinde, değil tünel yoluyla da keyifle izlenebilir. Dubai Akvaryum’unda konukları bekleyen en heyecan verici etkinlikse, cam tabanlı olan teknede su yüzeyine inme fırsatıdır. Bu heyecanı yaşamak isteyenler, bu tekneyle birlikte köpek balıklarıyla beraber, dalış yapabilirler. Elbette yapılan bu etkinliklerin güvenli olduğunu belirtmek gerekir. Nitekim, bu etkinlikte güvenliği sağlayan öğretim elemanları tarafından sürekli olarak denetleniyor. Şimdiye kadar bir kez olsun hiçbir sorun çıkmamıştır. Bu nedenle tamamen güvenli bir etkinlik diyebiliriz. Tabi ki çok güvenli olması heyecanının körüklenmesine neden olmuyor. O duyguyu yaşamak bile heyecan ve aksiyon severler için oldukça macera dolu bir etkinlik olabilir.

Dubai Akvaryumu’nda Sizi Ne Bekliyor?

Dubai Mall‘da bulunan Dubai Akvaryumu, dünyanın en büyük akvaryumları arasında yer alıyor. Eşsiz güzelliğiyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken bu yer, su altı hayvanat bahçesi olarak biliniyor. Ayrıca gideceğiniz yer, dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden birisidir. Alışveriş merkezini de gezmenizi öneriyoruz.

Akvaryuma bilet aldıktan sonra bir anda kendinizi izleme panelleri sayesinde su altı dünyasında buluyorsunuz. Yol sürdüğü müddetçe sizde bu canlı deniz hayatına hayranlık beslemeye başlıyorsunuz. Aynı zamanda su altında yer alan tünelde yürüyüşe çıkmanız, sizi heyecanlandırarak büyüleyebilir. Bununla beraber Dubai Akvaryumu’nda en önemli nokta ziyaret edeceğiniz noktalarını bilmenizdir.

Özellikle akvaryumdaki Kral Timsah, olarak anılan timsahı ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu timsah, yaklaşık 750 kilo ağırlığı ve 5 metrelik uzunluğu ile devasa bir boyutta denilebilir. Burayı gezerken yalnızca fotoğraf çekimine dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bazı balık türleriyle fotoğraf çekmeniz yasaklanmıştır. Fakat bu konu genellikle size rehberlik eden kişiler tarafından söyleniyor.

Alacağınız bilet, tüm günü kapsıyor olsa da burayı gezmeniz yaklaşık olarak iki saatinizi alacaktır. Fakat isterseniz, günün diğer saatlerinde tekrardan keşfe devam edebilirsiniz. (biletleri 1 gün geçerlidir.)

Dubai Akvaryumu Bileti ve Turları

Dubai Akvaryum’u muhteşem yapısı nedeniyle Dubai’de ziyaretçilerin sık uğradığı bir yer. (Burç Halife ve Çöl Safarisi’nden sonra Dubai’de en çok tercih edilen etkinlik) Bu nedenle bilet gişesinden uzun kuyruklar olabiliyor. Tatilinizi bilet kuyruğunda geçirmemeniz için biletinizi online olarak önceden almanızı öneriyoruz.

Dubai Akvaryum’u Biletleri için dünya çapında güvenilir iki site olan Tiqets ve Getyourguide sitelerini öneriyoruz. Bu iki sitede yer alan biletleri birlikte değerlendirerek (tarih-saat ve fiyat) aşağıdaki seçenekleri sizin için sıraladık:

1-) En Hesaplısı “Kombo Bilet”: (1-tıklayınız-Getyourguide) ya da (2-tıklayınız-Tiqets) Daha önce Burç Halife yazımızda da belirttiğimiz gibi Burç Halife Bileti ve Dubai Akvaryum bileti birlikte alındığında yaklaşık 10 euro kadar hesaplıya geliyor. Eğer Burç Halife’yi ziyaret etmeyi planlıyorsanız bu bilet türünü tercih etmenizi öneriyoruz. Böylelikle Dubai Akvaryumu giriş ücreti ve Burç Halife ücretini birleştirebilirsiniz.

2-) Dubai Akvaryumu & Su altı Hayvanat Bahçesi Hızlı Giriş Bileti (1-tıklayınız-Tiqets) (2-tıklayınız-Getyourguide):  Bu bilet sayesinde bilet kuyruğuna girmeden doğrudan girişe yönelebilirsiniz, mobil bilet kabul edilmektedir, biletin geçerlilik süresi 1 gündür.

Ancak belirtmek istiyorum ki akvaryumda cam su altı teknesi deneyimi yaşamak istiyorsanız bu ayrı ücrete tabiidir. Bu deneyime karar vermek için en doğru yerin akvaryumu ziyaret anınız olduğunu düşünüyoruz.

Dubai Akvaryumu İdeal Ziyaret Saati

Burayı ziyaret edenlerin yorumlarını sizin için değerlendirdik ve de ziyaret için en ideal saatin (yoğunluk ve akvaryumu gözlem açısından) öğleden sonra 14:30-15:30 olduğu kanaatine vardık. Dubai Akvaryumu’nun çalışma saatleri sağ tarafta alan (eğer sitemize mobilden giriyorsanız aşağıda) bölümde yer almaktadır.

Bu yazımızda Dubai Akvaryumu’na ilişkin bölümleri, görülmesi gereken bölümleri konularında bilgiler verdik. Ayrıca Dubai Akvaryumu giriş ücreti 2023, Dubai Akvaryumu bilet türleri gibi konularda önerilerde bulunduk. Keyifli ziyaretler dileriz.

Videolar
Yorumlar
5 yıldız
100%
4 yıldız
0%
3 yıldız
0%
2 yıldız
0%
1 yıldız
0%
1 - 6 kayıttan 6 yorum gösteriliyor.
Yakındaki Yerler
Dubai Otobüs Turu
Giriş:
€69.00
Dubai 0.16 km
Dubai'yi gezmek için kendinizi süre açısından kısıtlamak istemiyor musunuz? O zaman dilediğiniz zaman inip, b […]
Popüler
Burç Halife
Giriş:
€36.00
Dubai 0.43 km
Dünyanın en yüksek binası olma unvanına sahip Burç Halife (Burj Khalifa) Dubai’de bulunuyor. Tasarımında çöl […]
Yeşil Gezegen (The Green Planet)
Giriş:
€34.00
Dubai 2.06 km
 Egzotik hayatı keşfetmek için harika bir fırsat olan Yeşil Gezegen'de 3000'den farklı bitki ve hayvan türünü […]
Dubai Müzesi ve Şehir Turu
Giriş:
€28.00
Dubai 7.57 km
Sıradan bir balıkçı köyünün nasıl dünyadaki en zengin şehri olduğuna tanıklık edeceksiniz. Dubai müzesinde an […]
Dubai Helikopter Turu
Giriş:
€217.00
Dubai 18.37 km
Dubai her anlamda sınırların ötesinde bir şehir ve 15 ya da 25 dakikalık helikopter turları ile bu şehri alış […]