Dubai Müzesi ve Şehir Turu

Fiyat: 27.94 Euro
Mobil Bilet
 Satıcı: Tiqets
BİLET BUL

Dubai şatafatlı, abartılı ve ekstra lüks yaşam tarzları ve dünyanın en uzun gökdelenleri ile ün yapmış durumda. Ancak şehir her zaman böyle bir akıma sahip değildi. Bu tur sayesinde Dubai’nin ilk yıllarına doğru bir yolculuğa çıkacaksınız.

Sıradan bir balıkçı köyünün nasıl dünyadaki en zengin şehri olduğuna tanıklık edeceksiniz. Dubai müzesinde antik dönemlerden kalma İslami hazineleri görecek ve otantik bir kayık turuna da çıkacaksınız.

Şehir her ziyaretçisinin gözünü ultra lüks hayatlarla boyuyor ancak ziyaretçilerin çok azı bu şehrin geçmişini tanıma fırsatını buluyor. Eğer siz de bu şehrin geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenmek isterseniz, Dubai şehir turu ile şehrin her detayını ve dokusunu kendi gözlerinizle görme fırsatını yakalayacaksınız. Şehrin temelinin atıldığı ilk yerden Burj Khalifa gibi çok ünlü yapıların hepsini görme imkanınız olacak.

Büyük Jumeirah Camiisi ziyaretinin ardından Dubai Müzesi’ndeki antik kılıçlar ve enstrümanları keşfetme şansınız olacak. Şehre farklı bir açıdan bakmak isteyenler ise Dubai Körfezinde kayıkla mini ama çok eğlenceli bir tura çıkabilirler.

Ardından şehrin en büyük altın ve baharat pazarı olan Deira bölgesini ziyaret edip, Türk usulü pazarlık yapmanız da mümkün. İsteğe bağlı / ilave olarak aynı zamanda Burç Halife’nin tepesinden şehrin sınırlarını da görmeniz mümkün.

Bilet Özellikleri

  • Dünyanın en şatafatlı şehrinin geçmişine tanık olma fırsatı.
  • Jumeirah Camii, Al-Fahidi Kalesi ve Deira Bölgesi’nde bulunan altın ve baharat pazarları gibi önemli bölgeleri ziyaret etme imkanı.
  • Bölgeye özgü bir tekne içinde Dubai Körfezi’ni deneyimleme imkanı.
Videolar
Yakındaki Yerler
Yeşil Gezegen (The Green Planet)
Giriş:
€34.00
Dubai 7.39 km
 Egzotik hayatı keşfetmek için harika bir fırsat olan Yeşil Gezegen'de 3000'den farklı bitki ve hayvan türünü […]
Dubai Otobüs Turu
Giriş:
€69.00
Dubai 7.42 km
Dubai'yi gezmek için kendinizi süre açısından kısıtlamak istemiyor musunuz? O zaman dilediğiniz zaman inip, b […]
Dubai Akvaryumu
Giriş:
€25.00
Dubai 7.57 km
Bu yazımızda Dubai Akvaryumu ziyaretinize ilişkin olarak akvaryumun yapısı, görmeniz gerekenler, ideal ziyare […]
Popüler
Burç Halife
Giriş:
€36.00
Dubai 7.73 km
Dünyanın en yüksek binası olma unvanına sahip Burç Halife (Burj Khalifa) Dubai’de bulunuyor. Tasarımında çöl […]