Seine Nehri Tekne Turu

15.968 yorum
Fiyat: 16.00 Euro
Hızlı Giriş
Mobil Bilet
 Organizasyon: Bateaux Parisiens – S.e.v.p.t.e
BİLET BUL

Fransa’nın başkenti Paris’in kalbinde yer alan Seine Nehri, tarihi ve kültürel önemi ile ünlüdür. Bu nehir, Fransa’nın tarihinde büyük bir rol oynamıştır ve bugün de önemini korumaktadır.

Seine Nehri, antik dönemde önemli bir ulaşım ve ticaret yolu olarak kullanılırdı. Gallo-Romen döneminde, nehir boyunca birçok yerleşim ve kent kurulmuştur. Orta Çağ’da, Seine Nehri üzerinde kurulan Paris şehri, önemli bir siyasi ve ekonomik merkez haline geldi. Nehir üzerindeki köprüler ve yapılar, şehrin gelişimine katkıda bulundu. Modern dönemde ise Seine Nehri, Paris ve çevresindeki kentlerin büyümesinde önemli bir rol oynadı. Nehir, sanat, edebiyat ve mimari alanlarında ilham kaynağı oldu.

Bu 1 saatlik Seine Nehri Tekne turu, Paris’in en önemli turistik yerlerini ve ikonik yapılarını keşfetmenin keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır. Sesli rehber eşliğinde gerçekleştirilen bu gezide, kenti ve tarihi hakkında ilginç bilgiler öğrenebilirsiniz. Gündüz veya gece düzenlenen turlarla, Paris’in büyüleyici güzelliklerini farklı perspektiflerden deneyimleme şansı elde edersiniz.

Seine Nehri Gezisiyle Paris’in Farklı Bir Perspektifini Keşfedin

Eiffel Kulesi’nin ayaklarında başlayan bu Seine Nehri turuna katılın. Paris’in köprülerinin altından süzülün ve su yolu boyunca güzel anıtların ardı ardına ortaya çıktığı manzaraların keyfini çıkarırken, Paris ve geçtiğiniz yerler hakkındaki yorumları dinleyin.

Geziniz sırasında Eyfel Kulesi, Notre Dame, Hotel de Ville, Louvre Müzesi ve daha fazlasını göreceksiniz. Gezinizi gece yapmayı tercih ederseniz, “Işık Şehri”nin akşam yaklaşırken aydınlanan başka bir perspektifini deneyimleyebilirsiniz.

14 dilde sunulan bireysel sesli rehberler, Paris ve tarihi, anıtlar ve mimari hakkında bilgi sunmaktadır. Lütfen sesli rehberin akıllı telefonunuzla Wi-Fi bağlantısı kurarak kullanılabilir olduğunu unutmayın.

Seine Nehri Tekne Turu İçeriği

 • Gidiş-dönüş Seine Nehri turu
 • Sesli yorumlar
 • Eiffel Kulesi’nin panoramik manzaraları
 • Notre Dame ve daha fazlasının manzaraları
 • İçecekler ve atıştırmalıklar
 • Hatıra fotoğrafları

Tekne Turu Sırasında Göreceğiniz Yerler

Eyfel Kulesi: Paris’in en ünlü simgesi olan Eyfel Kulesi, dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri çeken muhteşem bir yapıdır. Geziniz sırasında kuleyi panoramik olarak görebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz.

Notre Dame Katedrali: Dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali, Fransız gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Seine Nehri boyunca yapılan gezinti sırasında katedralin büyüleyici manzarasına tanık olacaksınız.

Louvre Müzesi: Dünyanın en büyük ve en ünlü müzelerinden biri olan Louvre Müzesi, Seine Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Geziniz sırasında müzenin dış cephesini ve etkileyici cam piramidini görebilirsiniz.

Hôtel de Ville: Paris Belediye Başkanlığı olarak da bilinen Hôtel de Ville, şehrin tarihi ve idari merkezidir. Bu güzel yapı, Seine Nehri boyunca yapılan geziniz sırasında sizinle buluşacak olan önemli turistik yerlerden biridir.

Orsay Müzesi: Eski bir tren istasyonu olan Orsay Müzesi, 19. ve 20. yüzyıl sanatının önde gelen eserlerini sergileyen ünlü bir müzedir. Geziniz sırasında nehrin üzerindeki bu etkileyici yapıya hayranlıkla bakabilirsiniz.

Île de la Cité: Seine Nehri üzerinde bulunan Île de la Cité, Paris’in tarihi kalbidir. Bu küçük ada, Notre Dame Katedrali, Sainte-Chapelle ve Conciergerie gibi önemli tarihi yapıları içermektedir.

Grand Palais: Grand Palais, Paris’in önemli sergi alanlarından biridir ve Seine Nehri’ne bakan muhteşem bir yapıdır. Bu görkemli yapı, geziniz sırasında göreceğiniz dikkat çekici yapılar arasındadır.

Place de la Concorde: Paris’in en büyük meydanı olan Place de la Concorde, Seine Nehri boyunca yapılan geziniz sırasında görebileceğiniz güzel mekanlardan biridir. Bu tarihi meydan, Fransız Devrimi sırasında giyotinle idamların gerçekleştirildiği yer olarak da bilinir.

Başlangıç Noktası ve Yol Tarifi

Eiffel Kulesi’nin hemen yanında bulunan Port de la Bourdonnais’den (iskele no. 3) başlayacaktır. “Bateaux Parisiens” logosunun bulunduğu yere geliniz.

Önemli Noktalar

 • Kulaklık ve akıllı telefonunuzu yanınızda getirmeyi unutmayın,
 • Evcil hayvanlar, büyük boy valizler ve çok büyük boy çantalar tekne turuna kabul edilmemektedir. Bunları bir ardiyeye bırakmanızı öneririz,
 • Düzenli kalkışlar saat 10:00 ile 22:00 arasındadır.
 • 14 Temmuz’da son kalkış saat 16:00’dadır.
 • 24 Aralık’ta son kalkış saat 16:00’dadır.
 • 25 Aralık ve 1 Ocak’ta ilk kalkış saat 10:40’tadır.
 • 31 Aralık’ta son kalkış saat 21:00’dedir.
 • 3 yaşından küçük çocuklar ücretsiz seyahat eder.
 • Turlar hava koşullarına bağlıdır ve müşteriler tekneye binmek için sırada beklemek zorunda kalabilir.
 • Yoğun sezonda kuyruklar olabilir ve tekne doluysa bir sonraki tekneyi beklemek zorunda kalabilirsiniz.
Yakındaki Yerler
Paris Parc Astérix
Giriş:
€51.00
Paris 0 km
1989 yılında açılan Parc Astérix, Paris'in kuzeyinde bulunan ve Asteriks & Oburiks gibi popüler çizgi rom […]
Centre Pompidou
Giriş:
€15.00
Paris 0.45 km
Centre Pompidou, Paris'in kalbinde yer alan ve modern sanatın öncü eserlerine ev sahipliği yapan büyüleyici b […]
Sainte Şapeli
Giriş:
€11.00
Paris 0.55 km
Hristiyanlar için önemli bir yere sahip olan Sainte Şapeli (Kutsal Şapel -Sainte Chapelle ) gotik mimarinin e […]
Picasso Müzesi - Musée Picasso
Giriş:
€14.00
Paris 0.82 km
Paris'te bulunan Paris Picasso Müzesi (Musée Picasso) Paris gezginleri açısından içinde 5.000'den fazla sanat […]
Louvre Müzesi
Giriş:
€20.00
Paris 1.16 km
Fransa’nın başkenti Paris’te, Louvre Sarayında konumlanan Louvre Müzesi (Musée du Louvre), dünyanın en büyük […]
Pantheon, Paris
Giriş:
€11.00
Paris 1.3 km
Panteon, Aziz Genevieve (Paris'in koyucu azizi) anısına 1744 yılında inşa edildi. Yapımında Roma’daki meşhur […]
Orsay Müzesi
Giriş:
€16.00
Paris 1.91 km
Paris’e yolunuz düşerse veya Paris gezisi planlıyorsanız, programınıza Orsay Müzesi’ni ekleyebilirsiniz. Yapı […]