Venedik'te Vivaldi Kilisesi'nde 4 Mevsim Konseri

1.276 yorum
Fiyat: 30.00 Euro
Hızlı Giriş
Mobil Bilet
Organizasyon: I Virtuosi Italiani
BİLET BUL

Vivaldi Kilisesi’nde düzenlenen Dört Mevsim (İng: Four Seasons) Konseri’ne biletinizi önceden alarak, Venedik’in kalbinde tarih, duygu ve müzik dolu bir gece geçirin. İtalya’nın en aktif ve nitelikli topluluklarından biri olan “I Virtuosi Italiani”yi keşfedin. 70 dakika sürecek bu özel etkinlikte, Venedik’in göz alıcı mimarisi eşliğinde Vivaldi’nin Dört Mevsim adlı keman konçertolarının büyüleyici seslerine kendinizi bırakın.

Santa Maria della Visitazione Kilisesi, Venedik mimarisinin en değerli örneklerinden biridir. Bu muhteşem mekânda, Antonio Vivaldi’nin hayatının kırk yılını geçirdiği ve başyapıtlarını bestelediği yerleri keşfedin. “I Virtuosi Italiani” topluluğu eşliğinde gerçekleştirilen Vivaldi’nin Dört Mevsim konserinde, buğday hasadı, üzüm toplama, yaz fırtınaları, kışın kar yağışı, sıcak sonbahar renkleri ve baharın çiçek açması gibi doğanın güzelliklerini müzikle bir arada deneyimleyeceksiniz.

Bu etkinlik için biletinizi 24 saat öncesine kadar iptal edebilir ve tam iade alabilirsiniz. Seyahat planlarınızın esnek olmasını sağlamak adına, şimdi rezervasyon yaparak yerinizi ayırtın ve bugün hiçbir şey ödemeden konserin tadını çıkarın.

Venedik'te Vivaldi Kilisesi'nde 4 Mevsim Konser

Venedik’te Vivaldi Kilisesi’nde 4 Mevsim Konseri

Nasıl Ulaşılır?

Konserin düzenlendiği Pietà Kilisesi – Saint Mary of the Visitation adresine Google Haritalar üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Etkinliğe katılmak için biletinizi kilisenin bilet gişesinde göstermeniz yeterlidir.

Kurallar ve Kısıtlamalar

Konserde flaşlı fotoğraf çekimi ve video kaydı yapılamamaktadır. Bu kurallara uyarak hem diğer katılımcıların hem de müzisyenlerin rahatsız olmamasını sağlayabilirsiniz.

Vivaldi Kilisesi Hakkında

Resmi olarak Chiesa di San Giovanni Battista olarak bilinen Vivaldi Kilisesi, 12. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Yüzyıllar boyunca, her biri kendine özgü mimari tarzına ve tarihi önemine katkıda bulunan çeşitli yenileme ve restorasyonlara uğramıştır.

Ünlü Barok besteci ve kemancı Antonio Vivaldi, 1678’de Venedik’te doğmuştur. Venedik’in önde gelen bir müzik okulu ve yetimhanesi olan Ospedale della Pietà’da maestro di violino olarak görev yaptı. Vivaldi’nin Vivaldi Kilisesi ile bağlantısı güçlü, çünkü kilisenin hizmetleri için sık sık müzik besteliyor ve eserlerini orada icra ediyordu. Bu konserler, onun bir besteci olarak inanılmaz yeteneğini sergilemekle kalmadı, aynı zamanda halkın onun müziğini kutsal ve ilham verici bir ortamda dinlemesini sağladı.

Venedik'te Vivaldi Kilisesi'nde 4 Mevsim Konseri

Venedik’te Vivaldi Kilisesi’nde 4 Mevsim Konseri

Vivaldi’nin en ünlü bestelerinden biri olan Dört Mevcim (The Four Seasons) Vivaldi’nin yaşamı boyunca Vivaldi Kilisesi’nde icra edilmiş dört keman konçertosu serisidir. Her biri farklı bir mevsimi temsil eden konçertolar, etkileyici melodileri ve canlı müzikal imgeleriyle tanınıyor ve bu da onları Vivaldi’nin yenilikçi tarzının mükemmel bir örneği yapıyor.

Venedik, yıl boyunca popüler bir turizm merkezidir, ancak Vivaldi Kilisesi’ni ziyaret etmek için en iyi zaman, kalabalığın daha az olduğu ve havanın daha rahat olduğu ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir. Bu, acele veya bunalmış hissetmeden kilisenin çarpıcı mimarisini ve sanat eserlerini tam olarak anlamanızı sağlayacaktır.

Videolar
Yakındaki Yerler
Popüler
Venedik Gondol Turu
Giriş:
€30.00
Venedik 1.86 km
Kanallar Şehri olarak bilinen Venedik, İtalya'nın en çok turist alan bölgelerinden birisidir. 117 irili ufakl […]
Popüler
Dükler Sarayı
Giriş:
€27.00
Venedik 2.1 km
Venedik’te tekne turunuza ara verip şehrin en büyük gösterişli binası olan Dükler Sarayı (Palazzo Ducale) gez […]
Venedik Marco Polo Havaalanı Su Taksisi Transferi
Giriş:
€37.00
Venedik 7.5 km
Venedik, oldukça benzersiz bir şehir. Sarayları, kiliseleri ve restoranları, labirent gibi şehri kesen onlarc […]