New York 11 Eylül Müzesi ve Anıtı

Giriş Ücreti: 18.15 Euro
Mobil Bilet
 Organizasyon: National September 11 Memorial & Museum
BİLET BUL

11 Eylül Anıtı, 11 Eylül 2001 tarihinde Dünya Ticaret Merkezine gerçekleştirilen saldırı sonucunda hayatını kaybeden 3000’e yakın ve 1993 yılının şubat ayında yine aynı binalarda patlatılan bombada hayatını kaybeden 6 insanın anısı için inşa edilmiştir.

Anıtın içinde yer alan ikiz şelale ise Kuzey Amerika’da insan yapımı en büyük şelale olma özelliğine sahip. Bu şelaleler ve havuzları tam olarak da İkiz Kulelerin yer aldığı temeller üzerine inşa edilmiş. Ayrıca 1993 ve 2001 yıllarında yapılan saldırılarda hayatını kaybeden insanların isimleri de havuzların önünde bronz paneller üzerinde sergileniyor.

11 Eylül Anıtı’na giriş esasen ücretsiz olup; müze diğer tüm bölümlere biletle giriş sağlanmaktadır.

11 Eylül Müzesi

Müze içerisinde 11 Eylül saldırısı ile ilişkili 10.000’den fazla eser üç bölümde sergilenmektedir:

  • Tarih temalı ilk bölüm 11 Eylül, 11 Eylül öncesi ve 11 Eylül sonrası olmak üzere üç kısma ayrılmış durumda. Bu kısımda Dünya Ticaret Merkezi dahil olmak üzere Kulelere çarpan uçakların hikayesi ve Pentagon’da yaşananlar anlatılıyor.
  • Anıt kısmında 11 Eylül 2001 tarihinde hayatını kaybedenlerin anısına birçok bilgi ve eser paylaşılmış durumda. Bu kısımda hayatını kaybeden erkekler, kadınlar ve çocuklar hakkında birçok bilgi edinme imkanınız olacak.
  • Vakıf Salonu olarak bilinen üçüncü kısımda ise saldırıdan kurtarılan veya saldırı ile ilgili olan nesneler sergileniyor.

Müze yetkilileri aynı zamanda gün boyunca 3 farklı uzun metrajlı film gösterisi de yapıyor. Bu filmler ise:

  • Rebirth at Ground Zero (Sıfır Noktasında Yeniden Doğuş) – Saldırı sırası ve sonrasında insanların çektikleri görüntülerle derlenen ve saldırı hakkında detaylı bilgiler anlatan bir film.
  • Facing Crisis: A Changed World (Krizle Yüzleşmek: Değişen Dünya) – Dünya liderlerinin 11 Eylül saldırısı ve saldırının dünya üzerinde etkisinden bahsettiği bir film.
  • Facing Crisis: America Under Attack (Krizle Yüzleşmek: Amerika Saldırı Altında) – 11 Eylül’deki yetkililer ve o gün gerçekleşen olayları anlatan bir film.

Ziyaretiniz sırasında eğer isterseniz 11 Eylül Müzesi Sesli Rehber uygulamasını akıllı cihazlarınıza indirebilir ve sizi müze içerisinde yönlendirecek bir rehbere de erişim sağlayabilirsiniz. 11 Eylül saldırısına maruz kalanlar, ilk müdahalede bulunanlar, gazeteciler, saldırıda hayatını kaybeden insanların aileleri de dahil olmak üzere birçok insanın anlattığı hikayeleri de dinleme imkanınız olacak. Müze içerisinde ücretsiz internet sunuluyor ve eğer dilerseniz, uygulamayı indirmek yerine 8 dolar karşılığında bir cihaz da kiralayabiliyorsunuz.

Bilet Özellikleri

  • Bu bilet ile müzeye ve anıta ayrıcalıklı giriş imkanı,
  • 11 Eylül saldırısında hayatını kaybedenlerin anısına inşa edilmiş anıtı gezme fırsatı,
  • Dünya Ticaret Merkezi ve saldırı hakkında size sağlanan cihaz aracılığıyla detaylı bilgi edinme imkanı,
  • Ziyaretiniz sırasında dilediğiniz zaman saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına çekilmiş 3 uzun metrajlı filmi izleme fırsatı.
Videolar
Yakındaki Yerler
Özgürlük Heykeli
Giriş:
€27.00
New York 4.17 km
Sadece Amerikalıların değil Amerika’ya gelen göçmenler için de özel bir anlam ifade eden Özgürlük Heykeli New […]
Empire State Binası
Giriş:
€39.00
New York 4.32 km
Empire State Binası gezinize rehberlik etmesi amacıyla hazırladığımız bu yazıda bina ile ilgili temel bilgile […]
New York Modern Sanat Müzesi (MoMa)
Giriş:
€22.00
New York 5.91 km
Resim ve sanat aşıkları için New York’ta Modern Sanat Müzesi (MoMA) bulunuyor. Amerika’da Met Müzesi’nden son […]
Metropolitan Müzesi
Giriş:
€21.00
New York 8.24 km
New York City’de bulunan Metropolitan Müzesi (Metropolitan Museum of Art) Amerika Birleşik Devletleri’ndeki e […]